kemik ağrıları, halsizlik, kabızlık . aynı zamanda diş problemlerim başladı.

Merhabaparathormon 100.5alp 29ürik asit 1.69parathormon değerimin yüksek çıkması doktorları düşündürdü.aynı zamanda alp değerlerimin biraz düşük olmasıyla çelişkiliymiş.bendeki belirtileri şiddetli kemik ağrıları, halsizlik, kabızlık . aynı zamanda diş problemlerim başladı. şikayetlerimin bundan dolayı kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemiyorum.detaylı araştırmalarım için ileriki tarihlere gün verildi.parathormonu internette araştırdığımda biraz canım sıkıldı.cevabınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Parathormon farklı nedenlerle yüksek çıkabilmektedir.Parathormon vücüdda kalsiyum düzeyinin ayarlanmasında önemli bir hormondur.Parathormon adenomu olan hastalarda.Ayrıca böbrek yetmezliği olanlarda da PTH(parathormom) yüksek çıkabilmekteir.Kalsiyum testinize de bakılması yararlı olacaktır.Bir dahiliye uzmanına tercihen de endokrinoloji uzmanına başvurmanızı öneriyorum.