Kendimi bir kız gibi hissetmiyorum bazı zamanlar.Hangi doktora gitmeliyim?

Soru: 20 yaşındayım. 11 yaşında ilk adetimi gördüm. Ama o zamandan beri sürekli düzensiz. Yılda iki kere hasta oluyorum ve bu hep şubat ve ağustos ayına denk geliyor. Lise hayatım boyunca gittiğim doktor hep diane 35 verdi ve bi kaç farklı adet söktürücüler. Onları kullanırken adet oluyorum ama kullanmayı bıraktığım zaman gene aynı gene aynı.. Ne yapacağım bu konuda bilmiyorum. Kendimi bir kız gibi hissetmiyorum bazı zamanlar.Hangi doktora gitmeliyim?   Garip bir şekilde psikolojimide etkiliyor..

Tahlil.com Cevabı : Yılda iki kere adet görmeniz hiç de olağan değil.Muhtemelen polikistik over hastasısınız.Ancak detaylı hormon tahlilleri ve ultrason muayenesine ihtiyacınız var.Bir endokrinoloji uzmanına başvurunuz ileri tetkik ve tedavi için.