Nefes darlığı çekiyorum. Üre değerim yüksek.Tansiyon ve nabız düşüklüğü var.Hangi doktora gitmeliyim?

24 yaşında erkeğim.Geçmişte doğum sarılığı geçirmiştim.Şu aralar stresli ve yoğun bir dönemdeyim.Nefes darlığı çekiyorum.Dün aniden tansiyonum 8-4e düştü( normalde 12-8).nabzım 50ydi(normali 76).Kan üre seviyem 54 çıktı(normali: 5 - 25 mg/dL). EKG'de 2,3,4.bölgelerde sorun varmış.hangi doktora gitmeli

Tahlil.com Cevabı : Üre yüksekliği dikkati çekiyor.Böbreklerin iyi çalışmadığının bir göstergesi olabilir. EKG' de de sorun çıkmış.Nabzınız da oldukça düşük.Kalp ve nefes darlığı  yönünden kardiyoloji, üre yüksekliği yönünden ise nefroloji bölümüne başvurmanız uygun olabilir.