Kızım 11 aylık doktorumuz renginin beyaz olması sebebiyle demir eksikliği olabileceği için

Kızım 11 aylık doktorumuz renginin beyaz olması sebebiyle demir eksikliği olabileceği için test istedi. Kan alındığı gün bebeğimizin burnu akıyordu. Bazı değerleri aşağıdaki gibi. Lenfosit oranı 59.5 (16.0 - 56.0) Transferrin satürasyonu 12 (15 - 50) Demir 42 (25 - 126) Trombosit 424 (200 - 450)

Tahlil.com Cevabı : Transferrin satürasyonu düşük, demir eksikliği olabilir, ayrıca o sırada gripal bir enfeksiyon geçiriyor olabilir..