Kızım 4,5 yaşında pfapa teşhisi kondu. en son atakta 1,8 mg prenidzon verildi yan etki olarak hipotermi oldu?

Kızım 4,5 yaşında pfapa teşhisi kondu. en son atakta 1,8 mg prenidzon verildi yan etki olarak hipotermi oldu ve dozun yüksek geldiği söylendi. En son kortizondan sonra normal atak aralıkları 2,5 ay iken 3 hafta sonra tekrar atak geçirdi.sonuçlar sed:20crp:48,7mon:1,6nötr:15,7mon:8,3lenf:12,1nötr:79,

Tahlil.com Cevabı : Sedimantasyon testi ile birlikte CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.Her 2 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...Sedimentasyon yüksekliği nedir?CRP yüksekliği nedir?