Kızım 7 yaşında kusma ve ishal olmadığı halde potasyumu sürekli düşük 2.2 ye kadar düşmüştü. Tedavisi var mıdır?

Merhaba hocam Kızım 7 yaşında kusma ve ishal olmadığı halde potasyumu sürekli düşük 2.2 ye kadar düşmüştü bir ara ama şimdi ise 2.9 normalinden az. Kalinor ilaç kullanıyor gün de 3 defa düzenli içmesi gerekiyor fakat kızım içmek istemiyor bıkmış.Acaba bu tür hastalığın başka bir tedavisi var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Tedavi doktorunuz başka bir öneride bulunmadıkça ilaç kullanmak şeklinde olmalıdır.İlacı doktorunuzun önerileri doğrultusunda kızınız kullanmaya devam etmeli.