Kızım 7 yaşında plt si önce 105 sonra 95 çıktı. hemetoloji uzmanı periferik yayma yaptırdı ?

Kızım 7 yaşında plt si önce 105 sonra 95 çıktı. hemetoloji uzmanı periferik yayma yaptırdı onda sorun yok dedi daha sonra b12 testlerini istedi . tahlilde düşük olup yayma da normal çıkmasının sebebi nedir acaba. kızımın görünen bir problemide yok şu anda

Tahlil.com Cevabı : PLT değeri düşük, ama kaygı verici bir düşüklük de yok. Periferik yaymanın normal çıkması da olumlu bir göstergedir.