Kızımın idrar tahlili sonuçları aşağıdaki gibidir: Her sahada 8-10 eritrosit, bol amorf ürat kristalleri var.Öneriniz?

. Kızımın idrar tahlili sonuçları aşağıdaki gibidir:Her sahada 8-10 eritrosit, bol amorf ürat kristalleri ve 10-12 epitelHemoglobin : ++pozitifgörünüm: bulanıkPh: Asit Alkali.2 hafta evvel eritrosit her sahada 15-20, epitel 5-6 idi. Ayrıca 1 ay evvel kalçada eklemlerarası bir sinovit durumu sözkonusu idi. Bütün bunlar birbiriyle alakalı olabilir mi? Beni yönlendirmeniz mümkün mü ?

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde eritrosit görülmesi olağan değil, yaş belirtmemişsiniz ama bunun nedeninin araştırılması için üroloji bölümüne başvurmakta yarar var.