Kolesterol taraması yaptırırken HDL Kolesterol testim yüksek, LDL Kolesterol testim ise normalin biraz altı çıktı.Kalp hastalığı yönünden bir riskim var mı.?

Tahlil.com Cevabı : Testlerinizde bir problem yok.HDL testi iyi huylu kolesterol olarak bilinir yüksek çıkması tercih edilir.LDL ise kötü huylu kolesteroldür.Düşük çıkması olumlu bir göstergedir.İçiniz rahat olsun.