Koltuk altındaki lenf bezlerimde 1.5 cm boyutunda reaktif lenf nodları

Merhaba koltuk altındaki lenf bezlerimde 1.5 cm boyutunda reaktif lenf nodları saptantı bunun sonunca kan tahlillerimde mpv degerim düşük mon degerimde yuksek çıktı bunun anlamı nedir tam olarak açıklayabilirmisinz ?

Tahlil.com Cevabı : Reaktif lenf bezi, tümör içermeyen ancak iltihap hücrelerinin lenf bezinde çoğalmasıyla büyümüş lenf bezi demektir. Korkacak birşey yok. Geçmiş olsun.