Korunmasız olarak şüpheli ilişki yaşadım. Eşimde uzun zamandır yanımda değildi

İyi akşamlar hocam. Korunmasız olarak şüpheli ilişki yaşadım. Eşimde uzun zamandır yanımda değildi. Zaten o yüzden oldu. Bu olaydan 1 hafta sonra eşimle birlikte olduk. Kendisi 3-4 hafta kadar sonra rahatsızlandı. Belirtilerinin tamamını yaşamadı fakat boğaz ağrısı, lenflerde şişme olmadı fakat ağrı vardı, halsizlik, kırgınlık geçirdi. Grip olabilirdi. Bunlar 2 hafta sürdü. Bunları görünce beni bir şüphe ve korku sardı. Bende durumu kendisine itiraf edince hem rahatsızlığı ile birlikte depresyona girince bayağı sıkıntılı bir süreç yaşadık. Sadece kafamdaki soru şüpheli ilişki yaşadıktan sonra 41 günü tam doldurup 42. Günün içerisinde yani 42. günü doldurmama yarım gün kalmıştı Devlet Hastanesinde ANTİ-HİV ELİSA testi yaptırdım negatif geldi. 47. Gün bu sefer İlçe Devlet Hastanesinde tekrar test yaptırdım o da negatif geldi. Konuyu kapatıp teyit amaçlı 90. günde tekrar bir test yaptıracağım. Sormak istediğim 42 günü tam olarak doldurmak mı gerekiyor, yoksa 42. Gün içerisinde ANTİ-HİV ELİSA yeterlimi. Testi sınırda yaptırdığım için yeterlimi? Diğer test sonucumda İlçe Devlet hastanesi sonucuna güvenebilirmiyim? TEŞEKKÜRLER Sonuçlarım 42. Gün Devlet Hastanesi: Tetkik Adı Sonuç Birim Min Max ANTI 0,147 Negatif COI 0 1 İlçe Devlet Hastanesi Sonucum: Anti-HIV Negatif S/CO 0 > 1

Tahlil.com Cevabı : Yaşadığınız şüpheli temas sonrası yaptırdığınız ve TAHLİL.COM'a sormış bulunduğunuz HIV testi sonuçlarınız negatif.Negatif olmaları da sonuçların normal olduğunu gösteriyor.Şüpheli ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanma endişesiyle kendi başına ve  çoğu zaman doktora da danışmadan test yaptıran bir çok ziyaretçimiz bulunuyor.Hangi HIV testinin,ilişki sonrası  ne zaman yapılacağı ve nasıl yorumlanacağına dair Tahlil.com doktorlarının sizler için hazırladığı yazımızı okumanızı öneriyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hangi HIV testi ne zaman yapılmalıdır?