Mayıs ayının ilk haftası kızamıkçık geçirdim gebe değilim bugün yaptırdığım kan testinde igg pozitif ıgm negatif çıktı korunmayı bırakmak için sonuç iyi midir?

Merhabalar mayıs ayının ilk haftası kızamıkçık geçirdim gebe değilim bugün yaptırdığım kan testinde igg pozitif ıgm negatif çıktı korunmayı bırakmak için sonuç iyimidir arada yaklaşık 8 9 hafta oluyor gebelikte sıkıntı yaratırmı

Tahlil.com Cevabı : IG M negatif çıkması olumlu, sorun yok sonuçlarda. Gebe kalmanızda sakınca bulunmuyor kızamıkçık enfeksiyonu yönünden.Aktif bir enfeksiyon bulunmuyor.