Karım 1 ay 10 gunluk bugün bir kac test yaptırdık ve sonuclarda RUBELLA (kızamıkçık) pozitif çıktı.

Karım 1 ay 10 gunluk bugün bir kac test yaptırdık ve sonuclarda RUBELLA (kızamıkçık) pozitif çıktı.doktor cocuk için cok tehlikeli diyor 2 ay once bir rahatsızlık gecırmişti kızamık gibi bir hastalık demiştiler sadece sivilceler filan ama hemen gecmişti.bebegi aldırın diyor çok tehlikeli dedi dorumu

Tahlil.com Cevabı : Rubella IG M pozitifliği var ise bu gebelik sürecinde istenmeyen bir durumdur.Bu durumda bir de Rubella avidite testi yapılması çok daha net bilgi verecektir.Buna gör egebeliğin seyri konusunda daha net bilgi verilebilir.