Merhaba 22 aylık bir oğlum var dün kan tahlilinde düşük çıkan değerler mch : 27.2 rdw-sd : 35.8 neut : 40.0 Anlamı nedir bu değerlerin yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : RDW alyuvar dağılım genişliği demektir .Anemilerin ayırıcı tanısında ve sınıflandırılmasında RDW ölçümü önem taşır.Sizde yüksek çıkmış.-Demir eksikliği anemisi,-kobalamin ve folik asit eksikliklerinde, -yenidoğanlarda, -hemolizle seyreden hastalıklarda RDW normalden yüksek bulunur.Neu testinin ise anemi ile ilgisi yoktur.