Merhaba 40 yaşındayım adet düzensizliğim var En son 6 ay sonra adet gördüm .isteksizlik ve ağrılı ilişki problemim var ?

Merhaba 40 yaşındayım adet düzensizliğim var En son 6 ay sonra adet gördüm .isteksizlik ve ağrılı ilişki problemim var Adetin 4. günü hormon testi yaptırdım. Test sonuçlarım: TSH:1,56 (0,34-5,6) FSH:6,96 LH:2,28 PROLAKTİN:70,72 ESTRADİOL: 11 TOTAL HCG:0,74 yardımcı olmanızı rica ederim

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali