Merhaba ben aşırı halsizlik şikayetinden kan testi yaptırdım ve tokluk kan şekerim 78 çıktı.bunun anlamı nedir?

 Merhaba ben aşırı halsizlik şikayetinden kan testi yaptırdım ve tokluk kan şekerim 78 çıktı.bunun anlamı nedir? bu seker hastası olduğum anlamına mı gelir?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına fikir vermez, şeker hastalığı tanısı için ilave tahlillere de ihtiyaç bulunuyor.