Merhaba , benim çocuğum 4,5 yaşında geçen günlerde rahatsızlandı boğaz enfeksiyonu ve kulakta az derecede sıvı birikmesi olduğunu söylediler?

Merhaba , benim çocuğum 4,5 yaşında geçen günlerde rahatsızlandı boğaz enfeksiyonu ve kulakta az derecede sıvı birikmesi olduğunu söylediler antibiyotik kullanıyoruz aynı gün kan tahlili yaptırdık lokosit normal değerleri 4,4-11 arasında bizimki 38,9 çıktı sizce bu normal midir kan verirken ateş 38,5

Tahlil.com Cevabı : WBC yani lökosit yüksekliği durumunda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.WBC yüksekliğine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliği http://tahlil.com/lokosit-wbc-nedir-lokosit-yuksekligi-ve-lokosit-dusuklugu