Merhaba fazla derecede unutkanlık ve anlama güçlüğü(derslerden yola çıkarak) çektiğimden b12 testi yaptrdm

Merhaba fazla derecede unutkanlık ve anlama güçlüğü(derslerden yola çıkarak) çektiğimden b12 testi yaptrdm. Referans aralığı 126-505 olan tahlilimin sonucu 163 çıktı. Normalin altnda değil fakat yinede tedaviye gereksinim varmı? Yasım 24.

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz normal, özel bir tedavi almanıza bizce gerek yok.Ancak şikayetleriniz başka nedenlere de bağlı olabilir.İlave tahlillere de gerek olabilir.Doktorunuza danışmanızda yarar var.Bu arada B 12 içeren gıdalara dair aşağıda bağlantısı verilmiş yazımızı da okuyup beslenmenizi buna göre ayarlayabilirsiniz.B 12 içeren besinler nelerdir?