Merhaba Ferritin 22 Sedimentasyon 44 Serum Demiri 38 INR 1.16 çıktı.Ayrıca mide bulantılarım ve ağzımda yaralar çıkmaya başladı.Sonuçları değerlendirir misiniz?

 Merhaba Ferritin 22 Sedimentasyon 44 Serum Demiri 38INR 1.16 çıktı. Ayrıca mide bulantılarım ve ağzımda yaralar çıkmaya başladı. Sonuçları değerlendirir misiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Fatma Hanım,sedimentasyon testiniz yüksek ancak tek başına fazla bir anlam ifade etmez yüksekliği.Sedimentasyon testi ve yükseldiği durumlar ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/sedimentasyon-tahlili-nedir/Diğer testleriniz ise,ferritin normal sınırlarda görülmekle birlikte,demirde ghafif bir düşüklük var.INR ise normal gözüküyor.