Merhaba hocam esimin HCV test sonucu

Merhaba hocam esimin HCV test sonucu 15.57 çıktı. Değerlendirir misin lütfen. Simdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Referans değerleri belirtmeniz gereklidir, bununla birlikte ELISA teti ile HCV tanısı koyulamaz pozitif çıksa bile HCV RNA testi ile doğrulanması gereklidir.

e******* :

Toxoplasma ıgm pozitif (4.24) toxoplasma ıgg avidite GREYZONE henüz hamile değildim. hamile kaldıktan sonra 02.01.2014 tarihinde tekrar test yapıldı toxoplama ıgg pozitif (>250) IGM (2.77) çıktı risklimi

Cevap:

tOXO IG M pozitifliği gebelikte istenen bir durum değildir.Bu durumda avidite yöntemiyle testin tekrar edilmesi uygun olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.