Merhaba hocam HIV ag/ ab testi ne oluyor. Korunmasız bir ilişki yaşadım?

Merhaba hocam HIV ag/ ab testi ne oluyor. Korunmasız bir ilişki yaşadım 40 gün sonra yukarıda belirttigim testleri yaptırdım ve sonuç 0.094 çıktı vede hiv anti testi yaptirdim 0.480 gibi sonuc cikti negatif konuyu kapatabilirmiyim sizin yorumunuz nedir Saygılarla.

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz negatif çıkmıştır..HIV erken tanısı için şüphelitemastan en erken 10 gün sonra p24 testi(HIV combo içinde var, sadece p24)yaptırılması, negatif ise sorun yoktur, HIV RNA testi de 10. günde pozitifleşebilirama 1. ayda bakıldığında %100'e yakın doğru sonuç verir. 3. aydan önce Anti-HIVbaktırıldığında yalancı negatiflik olabilir, tavsiye edilmez, Dünya SağlıkÖrgütü şüpheli ilişki varsa ve testler negatif olsa dahi 6. ayd test tekrarıönermektedir, bu nedenle p24 veya HIV RNA testiniz negatif olsa dahi 6. aydatekrar Anti-HIV çalışılmasını öneririz..