Merhaba hocam.21 yaşında bir bayanım.kilom 55.serbest testesteronum 2.6 çıktı?

 Merhaba hocam.21 yaşında bir bayanım.kilom 55.serbest testesteronum 2.6 çıktı.normal aralık belirtilmemişti.bu değer yüzde sivilce yapar mı?zoretanin sivilce ilacı kullanıyorum.eğer sivilcelerim testesteron kaynaklıysa bu ilaçtan sonra tekrar sivilce sorunu yaşar mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Testesteron yüksekliği kadınlarda sivilce yapabilir, bir endokrinoloji uzmanına başvurunuz.