Merhaba kızıma kan tahlili yaptırdık.sonuçlar VLDL-KOL 12.40 mg/dl LDL-KOL 97.60 mg/dl ?

Merhaba kızıma kan tahlili yaptırdık.sonuçlar VLDL-KOL 12.40 mg/dl LDL-KOL 97.60 mg/dl SGOT * 68 U/L SGPT * 95 U/L GGT 6 U/L LDH * 630 U/L çıktı.Bunun sonucunda doktorun elle kontrolünde karaciğer biraz büyük gibi elime geliyor dedi karaciğer dopleri istedi.dopler sonucunda normal boyutunda diye sonuç çıktı. doktor bunun üzerine hepatıt b olabilir dedi. tekrar kantahlili istedi.onların sonucu HBsAg NEGATiF Anti HBs 18.40 mIU/ml Anti HAV Total NEGATiF Anti HBc IgM NEGATiF çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarda hepatit bulgusu yok. Bir çocuk gastroenterolojisi uzmanına danışabilirsiniz.