Merhaba kızımın kanında iltihaplanma ve bronşit başlangıcı olduğu söylendi.WBC = 15.5 LYM =11.2 MCV = 78.3 PLT = 920 PCT = 0.64.Sonuçları değerlendirir misiniz?

 Merhaba kızımın kanında iltihaplanma ve bronşit başlangıcı olduğu söylendi. WBC = 15.5 LYM =11.2 MCV = 78.3 PLT = 920 PCT = 0.64. Sonuçları değerlendirir misiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Özellikle PLT yani trombosit değeri çok yüksek. Periferik yayma adlı bir testin yapılması yararlı olacaktır kızınıza,bir çocuk hematoloji uzmanına da danışmalısınız.