Merhaba kolumdaki ağrı nedeniyle doktora gittim.Sedim 1 saat 25, kolesterol 217, üre 45, mchc 31.9, pdw 15.7, rdw 14.1, mon 4.7, lym 3.7 çıktı. Sonuçlar nasıl ?

Merhaba kolumdaki ağrı nedeniyle doktora gittim. Sedim 1 saat 25, kollesterol 217, üre 45, mchc-31.9, pdw 15.7, rdw 14.1, mon 4.7, lym 3.7 çıktı. Sonuçları yorumlar mısınız ?

Tahlil.com Cevabı : Hafif bir kolseterol ve üre yüksekliği var.Kolesterol düşürmek için diyet ve egzersiz yeterli olacaktır.Üre testi,böbrek fonksiyonlarını gösteren bir testdir.Birkaç hafta sonra tekrarlatabilirsiniz.Ancak ciddi bir yükseklik olarak değerlendirmedim.Diğer testlerde kayda değer bir bozukluk bulamadım.Ancak bu testlerin hiç biri ağrılarınız için açıklayıcı değil.CRP ve RF testleri de yapılabilir.Bir fizik tedavi uzmanına danışmalısınız.