Merhabalar. Affınıza sığınarak birkaç soru sormak istiyorum. Yaşım 23 ve boy 1,87 ve 130 kiloyum?

Merhabalar. Affınıza sığınarak birkaç soru sormak istiyorum. Yaşım 23 ve boy 1,87 ve 130 kiloyum. Diyet yapıyorum Spor yapıyorum ama kilomu bir türlü düşüremedim. 130'un altını hiç göremedim. En son spor hocam Tiroid sayımı yaptır dedi. Gün içinde hep uyuşuğum hep yorgunluk var üstümde. Bu sebeplerin kaynağında ''Tiroid'' sorunu olabilirmi ? Evet ise bu testi hangi bölümler yapıyor, kime gitmeliyim gerçekten bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum. Cevabınız için şimdiden çok teekkürler ve iyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı : Kilo problemin var.Tiroid bezi hastalığı da bunun nedenlerinden biri olabilir.Öncelikle bir endokrinoloji uzmanına başvurun.Diyetisyen desteği de almalısınız