Merhabalar hocam.babama birisinden hepatit b bulaşmış

Merhabalar hocam.babama birisinden hepatit b bulaşmış.kolesterol hastası rasuvastatin kullanıyor.anneme de bulaşma imkanı var mı?ne yapabilirler?kardeşim ve bana doğduğumuzda aralıklarla hepatit aşısı yaptırılmış.bize de bulaşmış mıdır?napmamız lazım nolur bilgilendirin.teşekkr ederim..

Tahlil.com Cevabı : Tabii ki annenize bulaşabilir, bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmasında yarar var.Gereken tahlilleri yaptırıp uyarılarda bulunacaktır.