Mide ve bagırsak problemleriyle gittiğim Gastroentoloji bölümü doktorum aşağıdaki tahlilleri istedi

Mide ve bagırsak problemleriyle gittiğim Gastroentoloji bölümü doktorum aşağıdaki tahlilleri istedi. Normalin dışında olanları sizinle paylaşıcam, Değerlendirirseniz çok sevinirim.. HELICOBACTER PYLORI IGA (ELISA)    0.44 NEGATİF B12 VITAMIN    164.7 FOLAT    3.94 MPV    11.5 teşekkürler :)

Tahlil.com Cevabı : Referans değerleri belirtmemişsiniz.Ancak gördüğümüz kadarıyla Folik asit ve vitamin b 12 eksikliği yönünden tedavi olmanız gerekiyor.

M****************** :

Hocam yaklaşık 1 ay önce midemde yanma gögüste yanma nefes darlığı kalp çarpıntım çok oluyordu özellikle yatınca 1 hafta kadar sürdü ve geçti 15-20 gün sonra tekrar nüksetti 20 gündür geçmiyor hocam gaviscon ve vogast verdiler yanma ve nefes darlığı çarpıntı geçti ama sürekli gegirme ve gaz çıkarma ihtiyacım oluyor dışkımı rahat yapamıyorum ve sürekli midemden sesler geliyor sizce reflü mü var varsa neden olur Lütfen yardımcı olun n

Cevap:

Verilen tedavi reflüye yönelikç Belirtiğiniz şikayetler de reflü d eolur.Ancak kesin tanı için bir gastroenteroloji doktoruna başvurunuz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.