Normal kan tahlili ile insülün direnci anlaşılabilirmi? Yoksa insülin direnci iin ayrıca bir test mi yapılması gerekmektedir?

Normal kan tahlili ile insülün direnci anlaşılabilirmi? Yoksa insülin direnci iin ayrıca bir test mi yapılması gerekmektedir.Yukarıda okuduğum şeyler bana çok uyuyor.Sabahları yataktan çok zor kalkıyorum. Öğlenleride genelde yorgun ve halsiz oluyorum.Birde ayaklarım çok şişiyor.Dahiliye kantahlili yapt şdrar tahlili yaptı. Dobler çektirdim. Tüm doktorların söylediği. Birşey Yok. aman olmasın zaten ama neden ayaklarım şişiyor ve neden yataktan kalkmakta zorlanıyorum ve klendimi yorgun ve halsiz hissediyorum.?Boyum 1,69 kilom 82

Tahlil.com Cevabı : İnsülin açlık ve tokluk degerleri , hba1c, ogtt ve glukoz testlerini yaptırmalısınız