OGTT testi yaptırdım ve reaktif hipoglisemi teşhisi konuldu?

OGTT testi yaptırdım ve reaktif hipoglisemi teşhisi konuldu.Merhaba 36 yaşında 1.88 boyunda 86 kilo ağırlığında bir erkeğim.Yemeklerden sonra ağırlık çökmesi, araba kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra aşırı esneme, zaman zaman enseme çöken ağırlık şikayetleri nedeniyle doktara gittim.Doktor da şeker ile ilgili bir problem olabileceğini değerlendirerek tahliller istedi. 3 saatlik OGTT testi (100 gr.lık şeker yüklemesi) yaptırdım. Daha sonra doktorum 5 saatlik uzatılmış OGTT testi (75 gr. şeker yüklemesi) istedi. Bu tahlili ilk tahlilden yaklaşık 1 ay sonra yaptırdım.Kan şekeri değerlerine göre reaktif hipoglisemi olduğumu söyledi. Ancak insülin değerlerinin bu tanıyı desteklemediğini de ekledi. Buna rağmen tedaviyi reaktif hipoglisemi değerlendirmesine göre verdi. Benim kafam karıştı. Reaktif hipoglisemide insülin değerleri nasıl olmalıdır. Tahlil sonuçlarımı aşağıda yazdım. Sonuçları değerlendirirseniz sevinirim.100 gr. lık şeker yüklemesi sonuçları________Kan şekeri__İnsülin___Hb1A1C0. saat____100_______4,4______5,51. saat_____87______22,52. saat_____79_______4,53. saat_____70_______3,975 gr.lık şeker yüklemesi sonuçları________Kan şekeri__İnsülin___Hb1A1C0. saat____100_______4,3______5,48681. saat____130______44,092. saat_____46_______6,243. saat_____93_______3,3

Tahlil.com Cevabı : Reaktif Hipoglisemi ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/reaktif-hipoglisemi-nedir-belirtileri-ve-tani-yontemleri/Evet sonuçlarınız tam desteklemiyor,bir endokrinoloji uzmanının önerilerine uymalısınız