Önceki bir birliktelikten gecmiş olabilir mi?

Merhaba; Tüp bebek için doktorum tahliller istedi, kandaki Chlamydia Trachomatis 53.18 cıktı. Eşimle ikimize antibiyotik verdi. Bu enfeksiyon nerden bulaştı diye eşime kızdım ben de. Evleneli 3 sene oldu, bu süreden önceki bir birliktelikten gecmiş olabilir mi, bu değer çok mu yüksek?

Tahlil.com Cevabı : Klamidya, cinsel yolla bulaşan yaygın hastalıklardan olup, hastalığa Chlamydia trachomatis  bakterisi neden olmaktadır. Hastalık çoğu zaman belirti vermemekte veya hafif düzeyde ilerlemektedir. Bu nedenle hastalığın teşhisi gecikmekte veya çoğu durumda fark edilememekte olup; ilerleyen durumlarda kadınlarda geri dönüşü olmayan infertilite (kısırlık) gibi ciddi problemlere neden olmaktadır.Eşinize ne zaman bulaştığı konusunda tıbbi bir bilgi vermek mümkün değildir.