Öncelikle herkese selam kolay gelsin, RDW değerim yüksek çıktı.

 Öncelikle herkese selam kolay gelsin. yaptırdığım tahlilde rdw-cv referans 12,0-15,0 sonuç 15,2 çıktı bu nedir hangi doktora çıkmalıyım. teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Çok hafif bir RDW yüksekliği var.Tek başına çok anlamlı değil, diğer kan sayın sonuçları ile birlikte değerlendirmek daha uygun olacaktır.Ancak ciddi bir sorun olmadığını söyleyebiliriz.RDW yüksekliğine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.RDW yüksekliği

a************* :

Merhabalar .Benim adim Menevse 39 yasindayim. Guatur hastasiyim .Sag tarafimda 1, 6 cm nödül var.Sol tarafimda 1, 4 nödül var.Labor sonuclarim TSH 0.022 uU/ml T4 1.54 T3 2.92 Soguk nödül oldugunu söylemisti doktorum.Sonuclarimi yeni aldim henüz doktoruma götürmedim.Yorumlariniz icin Tesekkür Ederim.

Cevap:

TSH değeriniz düşük.Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,

http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.