Parathormona bakıldı 78,7 L 15 68 ve ayrıca 25 hidroksi vitamin d lt 4.0 ng/ml çıktı ne yapmalıyım?

Hocam benim parathormona bakıldı 78,7 L 15 68 ve ayrıca 25 hidroksi vitamin d lt 4.0 ng/ml çıktı bu testler sonucu d vitamini eksikliği teşhisi konuldu şimdi hocam bana ayda bir kere yaptırmak için iğne onu kullandım bunun yanında günde bir kere almak üzere calcimax-d3 ,günde bir kere sekiz damla almak içinde devit damla verdi ben bunlara ek olarak günlük balık yağı ve süt içerek 600 ünite daha eklemem zararlı olurmu şimdiden teşekkürler hocam

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuzun önerilerine uymalısınız