PTH değerim:308,Vitamin D3:19.1,Kalsiyum:10,4 çıktı.Paratiroid Sintigrafisinde ve Troid ultrasonunda ise Paratiroid adenomu izlenmedi.

PTH değerim:308,Vitamin D3:19.1,Kalsiyum:10,4 çıktı.Paratiroid Sintigrafisinde ve Troid ultrasonunda ise  Paratiroid adenomu izlenmedi.

Tahlil.com Cevabı : Sizde D vitamini eksikliği var. PTH yüksekliğinin bir nedeni de budur.Ancak kan kalsiyum değeriniz ve idrar kalsiyum atılımınız yüksek.Bu da paratiroid adenomu varlığını düşündürüyor. Bana gelmiş olsaydınız önce bir süre d vitamini verir sonra testleri tekrarlardım sonuca göre de tedavinizi düzenlerdim.
Endokrinoloji bölümünde tedavi ve takiplerinizi sürdürün