Patoloji sonucunda :ENDOMETRİAL POLİP-İLERİ SEKRESYON FAZINDA ENDOMETRİUM çıktı.Yorumlar mısınız?

Merhaba. Annemin patoloji raporunda makroskopi:7cc hacminde pembe renkte küretaj materyalı yazıyor. Tanı olarak -ENDOMETRİAL POLİP-İLERİ SEKRESYON FAZINDA ENDOMETRİUM yazıyor. Ne demektir? Korkulacak bir şey var mı?

Tahlil.com Cevabı : Endometrial polip sonuç olarak normal bir oluşum değildir.Çoğunlukla iyi huylu olabilir.Doktorunuz bu konuda muayene bulgularına göre detaylı bilgi verecektir.