.pco teşhisi prolaktin ve dheas hormonuna bakılarak mı konuluyor?

.pco teşhisi prolaktin ve dheas hormonuna bakılarak mı konuluyor?eğer öyleyse pco hastası kişide rakam olarak ne seviyelere yükseliyor.benim pelvic us incelemem temiz çıktı.sadece prolaktin 47(25) ve dheas 488 max normal değer(412) çıktı.serbest testesteron 2.6.lh ve fsh da sıkıntıyok.pco lumuyum

Tahlil.com Cevabı : Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılarhttp://tahlil.com/hormon-tahlili-soran-bayan-okurlarimiza-oneriler