Platelet'in ( Trombosit, PLT ) aşırı yüksekliği ne anlama gelir?

Hematoloji için İstanbul'a anneannemin sevki yapıldı ve Samatya ve okmeydanı hastanelerinde yapılan hemogram sonuçları sevk sebebi ile aynı PLT değeri yüksek sonuçlarda tekrarlandı sonuç aynı yazısı var PLT sonucu 1702 -H- normal değer 156-373 bu ne tür bir hastalığa sebeptir?

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değeri annenizin çok yüksek.Mutlaka araştırılması lazım.PLT bir çok nedenle yüksek çıkabilmektedir.Aşağıda PLT'nin hangi durumlarda yükseldiğine dair detaylı bilgiyi linkte bulabilirsiniz. Okumak için tıklayınız