PLT değerim 427 çıktı. yaşım 27. yüksek olduğunu öğrendim.

PLT değerim 427 çıktı. yaşım 27. yüksek olduğunu öğrendim. kansızlık ve demir eksikliği tedavisi görüyorum aynı zamanda. plt nin yüksek olması neden. ne gibi sonuçlar doğurur?

Tahlil.com Cevabı : PLT değerinizin aşırı yüksek olduğunu düşünmüyorum.400000 e kadar zaten normal kabul ediliyor.Birkaç hafta sonra testi tekrar yaptırın.Sonucu tekrar gönderirseniz görüşümüzü açıklarız.