PLT degerim 438 cıkmıstı

PLT degerim 438 cıkmıstı. 15 gun sonra tekrar tahlil yaptırdım 477 cıktı. 20 yasındayım diger kan degerlerim normal, herhangi bir hastalık belirti bulgum yok. İlerisi icin bir sorun yaratir mi sizce?

Tahlil.com Cevabı : Plt yüksekliği enfeksiyonlar, kansızlık vb çeşitli nedenlerle olabilir.. Bu değerlerde şimdilik sorn yoktur. Bir kaç ay sonra tekrarlatmanızı öneririz..