Plt değerim şu an 15 vücudumda morartılar var ve çoğalıyorlar, itp hastasıyım acile gittim bir şey yapamayacaklarını söylediler. En erken pazartesi günü hematol

Plt değerim şu an 15 vücudumda morartılar var ve çoğalıyorlar, itp hastasıyım acile gittim bir şey yapamayacaklarını söylediler. En erken pazartesi günü hematolojiye gidebilirim. Bu iki gün büyük bir risk teşkil eder mi, yapabileceğim neler var ?

Tahlil.com Cevabı :

PLT değerinizde ciddi oranda bir düşüklük var.Kanama riski de bulunmakta.Pazartesi gününe kadar kendinizi yormayın, evde istirahat edin.ilk fırsatta da Hematoloji bölümüne başvurun.