Post-pill one ertesi gün hapı aldım. Sizce gebelik ihtimali nedir, ertesi gün hapının geciktici hap yüzünden işe yaramama durumu olur mu?

Merhaba, normalde düzenli bir şekilde adet görüyorum. 10 Nisan Cuma günü olacaktım fakat adet olmadan 2 gün önce adet geciktirici içmeye başladım. 12 ve 13 Nisan tarihlarinde 2 defa korumasız ilişkim oldu. 13 Nisan'da endişenip Post-pill one ertesi gün hapı aldım. Sizce gebelik ihtimali nedir, ertesi gün hapının geciktici hap yüzünden işe yaramama durumu olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Merhaba, ertesi günü hapı almanız sizi ge gebeliğe karşı koruyacaktır. Uygun zamanda da hapı kullanmışsınız. Ertesi gün hapı ile adet geciktirici arasında gebelik riski yönünden bir olumsuz durum yoktur. Ancak adet geciktirici ve ertesi gün hapının ard arda kullanılması adet döngünüzde aksama yapabilir. Adet görmeniz 10 gün kadar gecikirse tedbiren de olsa gebelik testi yaptırmanızı öneririz.