Prolaktin (prl) değerim yüksek çıktı.Prolaktin (prl) yüksekliği hamile olma ihtimalimi nasıl etkiler? Göğsümden süt gibi sıvı geliyor

4 aylık evlıyım 5 ay dogum kontrol hapı kullandım.Bır aydır kullanmıyorum.Bebek istiyoruz eşimle.2 aydır gogsumden sıvı gelıyor süt gıbı.Bır hafta once doktora gıtmıstım.Prolaktın hormonum yuksekmıs.İlaç tedavısıne baslandı.Prolaktin hormonu tamamen duser mı hocam.Hamıle kalabılır mıyım?  Bır ay sonra tekrar gıdeceğim doktora. En kısa zaman da cevabınızı beklıyorum (gecen hafta 42 idi bu hafta 38e dusmus)

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin değeriniz yüksek ancak aşırı bir yükseklikten de bahsedilemez,zaten 30-33 seviyelerine kadar normal kabul edilebiliyor.En son da 38 çıkmış,tedaviyle değer daha da düşecektir.Hamilelik ihtimalinizde prolaktin testi tek başına belirleyici değildir.Bu konusda sizi en iyi kontrollerinizi yapan doktorunuz bilgilendirecektir.