Prolaktin (prl) değerim:51,38 ve TSH değerim:5,65.Adet düzensizliğim yok.Yorumunuzu bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Hipotiroidiniz var, klinik bulgularınızla değerlendirilip gerekirse tedavi verilmeli. Prolaktin yüksekliği hipotioidiye veya ölçüm yöntemiyle ilgili olarak makroprolaktin denilen ve prolaktini yanlış olarak yüksek çıkartan durumla ilgili olabilir. Makroprolaktin varlığında aslında prolaktin normal sınırlardadır ama ölçüm aleti yüksek ölçer. Polietilen glikol denilen (PEG) yöntemle gerçek prolaktinler çöktürülüp esas değer ölçülürse sonucun normal olduğu anlaşılır.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.