Prolaktin yüksekliği beni kaygılandırdı

30 yaşndym.Gebeliği yeni düşünmeye başlayınca genel bi kontrol için gittim doktora.bu tahlilleri adetimin 3.günü yaptırdım.E2 43.98,ferritin 15.5, FSH 7.03, LH 5.06, prolaktin 42.86, srbst T3 2.8, srbst T4 1.29, TSH 2.32, vitamin B12 251 Çıktı.prolaktin değeri beni kaygılandırdı.dr herhangi bi ilaç vermedi.6 ay boyunca gebe kalmazsan tekrardan gel dedi.sizce başka bigün tekrar tahlil yaptrmlmym

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....