Reglim geciktikten 3gün sonra gebelik testi yaptırmaya gittm sonuç BHCG 0.100 cıktı. hala adet görmedim.

En son 27-30 mayıs tarihlerinde regl oldum.Reglim hep düzenli olur.24 haziran tarihinde regl olmam gerekiyordu fakat hala olmadım.Reglim geciktikten 3gün sonra gebelik testi yaptırmaya gittm sonuç BHCG 0.100 cıktı. hala adet görmedim. test için erken miydi acaba, hamilelik ihtimali hiç yok mudur

Tahlil.com Cevabı : Bir kaç gün daha bekleyin yine adet görmezseniz testi tekrarlayın.Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?