Rubella ıgM test sonucum 1.2 grayzone antı rubella ıgG est sonucum 19.7 pozitif çıktı.

 Rubella ıgM test sonucum 1.2 grayzone antı rubella ıgG est sonucum 19.7 pozitif . dr.um bana başka bir hastanede bu testi yeniden yaptırmamı tavsiye etti hatalı sonuç çıkmış olabileceğini söyleyerek ben de yyaptırdım amcak orda sonuç rubella ıgM 0.35 çıktı.bebeğimi aldırmalı mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Son yaptırdığınız Rubella IGM testi negatif çıkmış.Bu da problem olmadığını gösteriyor.Bu konuda gebeliğinizi takip eden doktorunuz detaylı bilgi verecektir.