Safra kesemde 9mm bir taş tesadüfen tespit edildi.

merhaba safra kesemde 9mm bir taş tesadüfen tespit edildi. bununla beraber 2 aydır karaciğer enzimlerim yüksek çıkıyor.değerleri:EKİM AYI AST:44,03 ALT:44,07 9 O CAK AST:57,02 ALT:86;9 GGT:62 SON TAHLİLLER 29 AST:73,5 ALT:104.4 GGT:48 BU YÜKSELME NEDEN OLUYOR OLABİLİR

Tahlil.com Cevabı : Kesede taş var ise karaciğer testleriniz yükselebilir, bunun yanında karaciğer enzimlerini yükseltebilen birçok neden vardır, gastroenterloji doktoruna başvurmanızı ve ileri tetkiklerin yapılmasını öneririz..