Sedimentasyon testi yaptırdım. Sedimentasyon (sedim) 80 çıktı.

Boğazım ağrıyordu. Kan testi verdim. Sedimentasyon 80 çıktı. Yorumunuz nedir?

Tahlil.com Cevabı :

Sedimentasyon test sonucunuz normalin çok üstünde.Sedimentasyon (sedim) 80 yüksek bir değer.
Sedimentasyon testi  yüksekliği varlığında ilk olarak akla enfeksiyon olasılığı gelir.Romatizmal hastalıklarda da yüksek çıkabilir.
Sedimentasyon yüksekliğinin başka nedenleri de olabilir. Doktorunuz başka testler de isteyebilir. Bu yüksekliği araştırmak için.
Sedimentasyon yüksekliği ve nedenlerine yönelik detaylı bilgi ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı okuyunuz...

Sedimentasyon Yüksekliği