Şeker hastasıyım.(Hba1c)Hemoglobin a1c: 6.40, Potasyum 5.10 ve Ürik Asit 8.0 dir. Değerlendirmenizi bekliyorum.Saygılar.

Tahlil.com Cevabı : HbA1c normal değeri % 4-6 arasındadır. %6.5’den küçük değerler kan şekeri düzeninin iyi seyrettiğini, % 6.5-7.0 arası değerler kabul edilebilir sınırları, % 7.0 üstü değerler kan şekerinin kötü seyrettiğini gösterir.Bu duruma bakarsak kan şekeri düzeniniz kabul edilebilr şekilde seyrediyor.Potasyum değeriniz normal.Ancak ürik asit değeriniz yüksek.Doktorunuz ürük asit ile ilgili diyet veya ilaç verebilir.