Semen testi ve tahlili yaptırdım.Sperm sayısı düşük, normal sperm oranı düşük ve sayı da düşük çıktı.

Ben semen analizi yaptırdım test sonucumu kontrol edebilir misiniz?Cinsel Perhiz süresi: 4 gün volüm:4,9 ml renk:gri-opak ph:8,0 vizkozite:(+) likefaksiyon:35 dk fruktoz:(+) spermatozoa sayısı:6.000.000 total spermatozoa:29.400.000 ileri hareketli: %16 yerinde hareketli:%11 hareketsiz:%73 toplam ileri hareketli sperm sayısı:4.704.000 ml yuvarlak hücre sayısı: 300,000 ml lökosit: 5.000,000 vitalite: % 47 KURUGER STRICT normal: %1 Anormal: % 99 baş defekti: %41 boyun defekti: %38 kuyruk defekti: %20

Tahlil.com Cevabı :

Sperm tahlili sonucunuz normal değil.

Öncelikle normal sperm oranı çok düşük.Sperm sayısı da normal değerlerin altında.
Sperm tahlilinde fruktoz pozitifliği olması da anlamlı.
Aşağıda spermde fruktoz pozitifliğine dair yazımızda bu konuda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sonuç olarak bu değerlerle çocuk olmasında sorun olabilir.Üroloji bölümünde tedavi olmanızı öneriyoruz.